1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
18 lis 2022

Informacja o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Rabka-Zdrój - wnioski

Informujemy, że od 21 listopada 2022 r. będzie już można składać wnioski na zakup węgla po preferencyjnej cenie dla gospodarstw domowych.

Warunki zakupu preferencyjnego:

1.  Proponowane asortymenty to groszek lub węgiel gruby (istnieje opcja workowania – za dodatkową opłatą; opłata za tę usługę jest uiszczana w punkcie odbioru węgla);
2.  Ilość paliwa stałego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych z dnia 2 listopada 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego, wynosi:

•    1500 kg do 31 grudnia 2022 r.
•    1500 kg od 1 stycznia 2023 r.

3.  Gmina sprzedaje paliwo stałe - węgiel w ramach zakupu preferencyjnego w cenie 2000 zł brutto za 1 tonę.
4.  Do ceny wskazanej w punkcie 3 nie jest wliczony koszt transportu paliwa stałego z miejsca składowania do gospodarstwa domowego.
5. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju nie pokrywa kosztów ani nie organizuje odbioru zamówionego węgla ze wskazanego punktu składowania.

Składanie wniosków:

Mieszkańcy Gminy Rabka-Zdrój zainteresowani kupnem węgla, zobowiązani są do złożenia wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
Wniosek może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym, na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla, która:
1.    spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego,
2.    prowadzi gospodarstwo domowe na terenie Gminy Rabka-Zdrój,
3.    nie dokonywała dotychczas zakupu węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2000 zł i ilości co najmniej 1,5 tony w przypadku składania wniosku o zakup do 31 grudnia 2022 roku i 3 ton w przypadku składania wniosku o zakup po 1 stycznia 2023 roku.

Wnioski można złożyć:

- za pomocą Platformy ePUAP: /n61qqa2j0b/skrytka
W przypadku złożenia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup  opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
- osobiście na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, ul. Parkowa 2
- za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, ul. Parkowa 2, 34-700 Rabka-Zdrój

Weryfikacja wniosków i procedura postępowania:

1.    Wnioski podlegają weryfikacji, w szczególności w zakresie wypłacenia dodatku węglowego na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi wnioskodawca.
2.    Po pozytywnej weryfikacji wniosku mieszkaniec zostanie poinformowany (mailowo lub telefonicznie – zgodnie z informacją udzieloną na wniosku) o cenie za zamówiony asortyment oraz terminie dokonania wpłaty.
3.    Po uiszczeniu należnej opłaty mieszkaniec otrzyma potwierdzenie wydane przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, na podstawie którego będzie uprawniony do odbioru węgla we wskazanym punkcie oraz terminie.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 18 26 91 553, 18 26 91 559, 18 26 80 464.

Formularz wniosku o zakup preferencyjny węgla do 31 grudnia 2022 r. dostępny jest w załączniku (pod tekstem) lub w wersji papierowej - w siedzibie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju w Biurze Obsługi Klienta.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Wniosek o zakup preferencyjny węgla 2022.pdf 22-11-18 13:52 228.22KB pobierz plik: Wniosek o zakup preferencyjny węgla 2022.pdf