• Znaleziono 6570 wiadomości.

• XXXV  Szachowe Mistrzostwa Podhala 03

XXXV Szachowe Mistrzostwa Podhala

W dniach 26-27 stycznia 2019 r. w Rabce-Zdroju odbędą się XXXV Szachowe Mistrzostwa Podhala w szachach o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju. Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Kultury, a miejscem jego rozgrywania będzie I Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju ul. Jana Pawła II 41.

• Rabcio zaprasza 03

Rabcio zaprasza

Karius i Baktus, Zimowa Przygoda, Brzydkie Kaczątko, Idziemy do Panamy i Miś Tymoteusz - to tytuły spektakli na które w styczniu zaprasza Teatr Lalek Rabcio w Rabce-Zdroju. 24 stycznia odbędzie się premiera w nowej adaptacji spektaklu pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

• Strażackie obrady 02

Strażackie obrady

W lutym w gminie Rabka-Zdrój rozpoczną się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - informuje prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Rabce-Zdroju Jacek Klinowski. Strażacy będą podsumowywać miniony rok i tworzyć plany na obecny. 16 lutego obradować będą ochotnicy z Rabki-Zdroju, 17 lutego z Rdzawki, 23 lutego z Chabówki, a 24 lutego z Ponic.

• „Hej kolęda, kolęda” 02

„Hej kolęda, kolęda”

„Kolędy nie tylko należą do naszej historii, ale także tworzą poniekąd historię narodową i chrześcijańską. Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zgubili” (Jan Paweł II). Burmistrz Rabki-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury oraz Parafia św. Teresy zapraszają do udziału w przeglądzie IX Rabczańskie Kolędowanie „Hej kolęda, kolęda”, który odbędzie się 2 lutego 2019 r. /sobota/ o godz. 17.30 w kościele pw. Św. Teresy.

• Te firmy odśnieżają drogi i chodniki 02
    sty

Te firmy odśnieżają drogi i chodniki

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przypomina, które firmy wykonują usługę na kompleksowe zimowe utrzymanie chodników oraz ciągów pieszych na terenie miasta Rabka-Zdrój oraz na terenie Sołectw Chabówka, Ponice i Rdzawka w sezonie zimowym 2018-2019. I tak, w Rabce-Zdroju usługi te świadczy firma Kośmider, na Słonem - firma usługowa Stanisław Wójciak; drogi w Zarytem, Chabówce i Ponicach odśnieża firma