• Znaleziono 6599 wiadomości.

• Ferie w ruchu 08

Ferie w ruchu

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych w czasie tegorocznych ferii zimowych. W dniach od 13 stycznia do 27 stycznia 2019r., w godzinach od 9.00 do 19.30, dzieci i młodzież z Rabki-Zdroju będą mogli korzystać z bezpłatnego wstępu na lodowisko przy ulicy Jana Pawła II

• „Jeżdżę z głową 2019" 08

„Jeżdżę z głową 2019"

Województwo Małopolskie dostrzegając konieczność popularyzacji sportów zimowych oraz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej w regionie, realizuje projekt „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”. Projekt ten w Gminie Rabka-Zdrój w 26,98% finansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego, pozostałe 73,02% z funduszy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Całkowity koszt to 6 300 zł.

• Słuchowisko w bibliotece 08

Słuchowisko w bibliotece

W piątek 18 stycznia o godz. 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju zaprezentowane zostanie słuchowisko Piotra Biesa pt. "Goście w pałacu". Słuchowisko "Goście w pałacu" przedstawia ostatnie dni panowania Heroda w królestwie Judei, w pamiętnym czasie narodzenia Jezusa i wizyty Trzech Mędrców. Autor w sposób prosty i niezwykle sugestywny, przy użyciu minimum środków wyrazu

• Czekamy na narciarzy! 07

Czekamy na narciarzy!

W Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju uruchomiona została trasa do narciarstwa biegowego. Pętla z torem do narciarstwa klasycznego ma 3,5 km długości. Jej większa część prowadzi po płaskim terenie. Po drodze jest kilka odcinków, na których można poćwiczyć technikę zjazdów. Atrakcją trasy jest jej malownicze położenie. Co ważne, biegać można również po zmroku dzięki sztucznemu oświetleniu.

• Rekordowy rok w kinie „Śnieżka” 07
    sty

Rekordowy rok w kinie „Śnieżka”

Miejski Ośrodek Kultury z radością informuje, że miniony 2018 rok kino „Śnieżka” może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż w tym czasie odnotowano rekordową frekwencie. 1909 wyświetlonych seansów obejrzało 83648 widzów, to w porównaniu z rokiem 2017 o 7696 widzów więcej.