Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

Wydarzenia w dniu 2022-01-14

Wydarzenia w dniu: 14 styczeń 2022

„Piękna i Bestia” - premiera w „Rabciu”

2022-01-14 do 2022-01-14

„Piękna i Bestia” - premiera w „Rabciu”

Dyrekcja i Zespół Teatru lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju mają zaszczyt zaprosić na premierę spektaklu pt. „Piękna i Bestia”, która odbędzie się 14 stycznia 2022  r , o godz. 17:00 w sali Teatru Lalek „Rabcio” przy ul. Orkana 3 C

"Piękna i Bestia” , czy jest ktoś, kto nie zna tej bajki o pięknej i  dobrej córce, która poszła do pałacu  Bestii, aby w ten sposób ratować życie Ojca? Jeśli  nawet znacie tę bajkę, to musicie koniecznie zobaczyć przedstawienie w TEATRZE ,,RABCIO" !    Jest wyjątkowe, inne, piękne,  kolorowe i  pełne tajemniczych  postaci. Kim jest straszna  BESTIA?  Czy pożre Piękną? Ale po kolei. .. Widzimy pławiącą się w dostatku rodzinę bogatego KUPCA, który w czasie burzy morskiej traci wszystkie swoje statki wraz z towarem na pokładzie.  Rodzina w jednej chwili ubożeje  i  przyzwyczajone do zbytku  DWIE CÓRKI  I  SYN  muszą przeprowadzić się wraz z ojcem  do ubogiej  chatki.  Pewnego dnia Ojciec dostaje wiadomość, że jednak  jeden  jego statek ocalał i  musi szybko przyjechać do miasta, zanim źli ludzie rozkradną i rozprzedadzą jego ładunek.  Pełen nadziei Ojciec wyrusza do miasta,  ale niestety przybywa za  późno ...  Kiedy zrozpaczony wraca do domu  wraz ze swoim   KONIEM, błądzi w lesie i trafia do pałacu straszliwej  BESTII. Widząc piękną czerwoną RÓŻĘ zrywa ją dla  PIĘKNEJ  i  tu zaczynają się kłopoty. BESTIA  za karę chce go zjeść! Ale widząc po pewnym czasie widząc, jak bardzo OJCIEC tęskni za dziećmi - wypuszcza go w zamian  za przysłanie do PAŁACU jednej z CÓREK. PĘKNA tak bardzo kocha ojca, że decyduje się pojechać za niego do pałacu  BESTII.  Ogromny, ziejący ogniem KOŃ BESTII wiezie ją do pałacu. PIĘKNA wędruje po  tajemniczych  pokojach, trafia do Komnaty Luster, Komnaty Harmonii i  Komnaty Klaunów...

Inne przygody PIĘKNEJ, spotkanie  z samym przerażającym  BESTIĄ  i  co z tego wyniknie- zobaczycie sami na scenie Teatru „RABCIO”

Jedno Wam mogę zdradzić, historia skończy się szczęśliwie, zwycięży DOBRO, PIĘKNO i MIŁOŚĆ,  a słowa NIEZNAJOMEGO: „NIE PATRZ OCZYMA ALE SERCEM” - warto zapamiętać i kierować się nimi w życiu.

„Piękna i Bestia”

autor – Laurence Boswell

przekład – Klaudyna Rozhin

inscenizacja i reżyseria – Andrzej Rozhin