Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Rabczański Kiermasz Rękodzieła - rejestracja wystawców

2022-11-16 do 2022-11-30

Rabczański Kiermasz Rękodzieła - rejestracja wystawców

Rabka-Zdrój to wręcz zagłębie rękodzielników i mistrzów tradycyjnego rzemiosła, dlatego w przedświątecznym czasie nie może zabraknąć w tej miejscowości targów, na których swoje wyroby zaprezentują lokalni twórcy!

Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnej edycji Rabczańskiego Kiermaszu, który odbędzie się na placu św. Mikołaja (przy stacji kolejowej) 10 grudnia w godz. 10.00-18.00. To już drugi raz kiedy na placu Św. Mikołaja pojawi się klimatyczne miasteczko targowe.

Powstanie kameralne miasteczko targowe składające się z około 20 zadaszonych stoisk (drewnianych wozów). A przez cały dzień występować będą dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Będą także bezpłatne dla uczestników warsztaty kreatywne.

Robisz coś pięknego? Zgłoś się!

Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Pierwszeństwo będą miały osoby z gminy Rabka-Zdrój i okolicy.

Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada. Liczba miejsc ograniczona.

formularz rejestracyjny:

XIII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

2022-11-25 do 2022-11-25

XIII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju informuje, że w dniu 25 listopada 2022 roku (piątek) o godz. 12:30 w Urzędzie Miejskim w Rabce–Zdroju przy ul. Parkowej 2 (Sala Obrad) odbędzie się XIII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie kworum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z XII sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

5. Podsumowanie badań pt. Diagnoza młodzieży w Rabce-Zdroju.

6. Rozmowa na temat Pracowni Młodzieżowej w Rabce-Zdroju.

7. Wystąpienie Ekodoradcy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju.

8. Podjęcie uchwał na wniosek Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju:

1) w sprawie określenia zasad zwrotów kosztów przejazdu związku z wykonywaniem mandatu radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

2) w sprawie określenia zasad delegowania radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju na zorganizowane wydarzenia.

3) w sprawie zmiany Uchwały Nr VII/46/22 Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 28 stycznia 2022 roku w sprawie przyjęcia Regulaminu nadawania tytułu „Zasłużony dla Rabczańskiej Młodzieży”.

4) w sprawie zmian w Planie Pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju na rok 2022.

5) w sprawie objęcia honorowym patronatem wydarzenia pn. „Rabczański Bieg Mikołajkowy”.

9. Poinformowanie o pismach skierowanych do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

10. Interpelacje i wnioski radnych.

11. Zamknięcie sesji.

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

/-/ Norbert Sienkowiec

Wieczór poetycki w „Rabciu”

2022-11-25 do 2022-11-25

Wieczór poetycki w „Rabciu”

25 listopada o godz. 18 w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju odbędzie się wieczór poetycki organizowany przez młodzieżową grupę teatralną "Przyjaciele Rabcia".