Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Leśny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

2023-06-01 do 2023-06-01

Leśny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Nadleśnictwo Nowy Targ zaprasza do udziału w wydarzeniu pn. „Leśny Dzień Dziecka” w Rabce-Zdroju, które odbędzie się 1 czerwca o godz. 11:00 w Parku Zdrojowym.

W ten wyjątkowy dzień młode pokolenie będzie miało okazję do zapoznania się z pracą leśnika i poszerzenia wiedzy na temat otaczającego nas lasu. Wspólnie sprawdzimy jakie las kryje tajemnice, a także poznamy metody zrównoważonego rozwoju stosowane w gospodarce leśnej od wielu lat. Podczas obchodów „Leśnego Dnia Dziecka” dla najmłodszych, ale i również tych starszych, zaplanowano szereg atrakcji, które swoją formą będą łączyć edukację z praktyczną wiedzą przyrodniczo-leśną. Przygotowane zostanie stanowisko promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych, na którym przez cały okres trwania wydarzenia pracownicy służby leśnej będą edukować na różne tematy związane z ich pracą i zainteresowaniami.

Dla wszystkich dzieci zaplanowano pytania konkursowe, których nagrodą będzie talon na darmową porcję lodów lub watę cukrową!

Wśród atrakcji zaplanowano:

- pokaz sokolnika

- pokaz wozu bojowego i quada straży pożarnej

- pokaz pierwszej pomocy

- wystawę psów myśliwskich

- animacje dla najmłodszych w tematyce leśnej (malowanie twarzy i bańki)

- dmuchaną zjeżdżalnię oraz dmuchane miasteczko

- konkurs z talonami na darmowe lody i watę cukrową

- zajęcia edukacyjno-promocyjne prowadzone przez pracowników nadleśnictwa.

Koncert Lanberry na Dzień Dziecka

2023-06-01 do 2023-06-01

Koncert Lanberry na Dzień Dziecka

1 czerwca (czwartek) w rabczańskim amfiteatrze, z okazji Dnia Dziecka, pojawi się  jedna z najbardziej utalentowanych polskich artystek i wokalistek Lanberry. Dla naszej młodzieży, będzie to wyjątkowe artystyczne i muzyczne wydarzenie, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Koncert rozpocznie się o godz. 19 00.

Wstęp wolny.