Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Zajęcia szachowe

2023-10-09 do 2023-11-30

Zajęcia szachowe

Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych na zajęcia szachowe. Spotkania szachistów odbywać się będą w każdy czwartek od godz.16.00 w Sali prób w amfiteatrze przy ul. Chopina 17.

Informacji udziela oraz zapisy przyjmuje: Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju,  ul. Chopina 17 tel., fax. 18 2676626    www.mok.rabka.pl

XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki List do Świętego Mikołaja

2023-11-03 do 2023-11-24

XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki List do Świętego Mikołaja

„Właściwie to nikt naprawdę nie wie, jak to jest z tym Mikołajem. Jedni mówią, że istnieje, drudzy, że nie. W kalendarzu pod datą szóstego grudnia napisane „Mikołaja”. A przecież nie może być imienin kogoś nie istniejącego ? Jedno tylko mnie zastanawia . Kiedy są czyjeś imieniny, to ten ktoś otrzymuje prezenty i jeszcze wszyscy składają mu życzenia. A w dniu Mikołaja, jest odwrotnie – to on rozdaje podarunki...”

Andrzej Grabowski „List do Mikołaja”

Szóstego grudnia chyba każdy z nas wierzy, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę, i nie ważne czy ma pięć, dwadzieścia czy pięćdziesiąt lat. Zapominamy o wieku... Każdy czeka, zagląda pod poduszkę, a jeśli otrzyma  podarek cieszy się, że Mikołaj o nim nie zapomniał. Tak naprawdę to każdy z nas może być Św. Mikołajem, nasza dobroć w tym dniu może promieniować radością na cały rok.      W związku z tym bardzo ciepłym i sympatycznym Świętem Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału  w konkursie literackim pod hasłem:   List do Świętego Mikołaja

Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych:

1. dzieci do lat 8
  2. dzieci 9-12 lat
  3. młodzież 13-15 lat
  4. młodzież 16-18 lat
  5. dorośli

REGULAMIN

1. Burmistrz Rabki-Zdroju i Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza XIX edycję konkursu  „List do Św. Mikołaja”
  2. Konkurs ma charakter otwarty adresowany do wszystkich (dzieci, młodzież i dorośli).
  3. Prace należy opatrzyć godłem (pseudonimem), to samo godło należy napisać na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem, numerem telefonu oraz wiekiem.
  4. Prace konkursowe należy nadsyłać do 24.11.2023r. na adres Miejska Biblioteka Publiczna 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 27 lub e-mail
  5. O przyznaniu nagród zdecyduje jury powołane przez organizatora.
  6. O uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej poinformujemy w późniejszym terminie.
  7. W konkursie zostaną przyznane nagrody, laureaci zostaną poinformowani o wynikach konkursu telefonicznie.
  8. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo nieodpłatnych publikacji w prasie i innych wydawnictwach.
  9. Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. (018) 2677449

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Światopoglądy”

2023-11-03 do 2023-11-03

Tuż po wyborach, z największą w dziejach III Rzeczypospolitej Polskiej frekwencją, w czasach intensywnych zmian, chcemy spytać o nasze państwo, jego sukcesy, porażki, co powinno być poprawione w jego funkcjonowaniu i w jaki sposób tego dokonać.

O rozwikłanie tych, z założenia kontrowersyjnych kwestii, poprosiliśmy znawcę najnowszej historii Polski prof. dr hab. Antoniego Dudka z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, cenionego eksperta politycznego m. in. za obiektywizm i dystans do komentowanych spraw.

Wykład „O naprawie III Rzeczypospolitej” odbędzie się 3 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju przy ul. Orkana 27.

Wstęp wolny

Prof. Antoni Dudek jest autorem kanału historycznego na platformie YouTube „Dudek o Historii”. Z bogatego wyboru filmów, szczególnie ciekawe są te, dotyczące spraw wzbudzających największe emocje:

obrad okrągłego stołu https://www.youtube.com/watch?v=o38U9bcjyhw

wyborów 4.06.1989 r.  https://www.youtube.com/watch?v=CzHvSetCHVc