Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Strażackie obrady w OSP RP gminy Rabka-Zdrój

2024-01-28 do 2024-02-11

Strażackie obrady w OSP RP gminy Rabka-Zdrój

W styczniu w gminie Rabka-Zdrój rozpoczną się zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - informuje prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Rabce-Zdroju Jacek Klinowski. Strażacy będą podsumowywać miniony rok i tworzyć plany na obecny. 28 stycznia obradować będą ochotnicy z Rdzawki, 4 lutego z Chabówki, 10 lutego z Rabki i 11 lutego z Ponic. Szczegółowy harmonogram poniżej.

Walne Zebrania w Jednostkach OSP RP Gminy Rabka-Zdrój 2023 r.

- 28-01-2024 - Jednostka OSP Rdzawka - godz. 14.00  Remiza OSP

- 04-02-2024 - Jednostka OSP Chabówka - godz. 17.00  Remiza OSP

- 10-02-2024- Jednostka OSP Rabka-Zdrój - godz. 18.00 ul. Podhalańska 42/b

- 11-02-2024 - Jednostka OSP Ponice - godz. 15.00 Remiza OSP.

„Hej kolęda, kolęda” XIII RABCZAŃSKIE KOLĘDOWANIE

2024-02-02 do 2024-02-02

„Hej kolęda, kolęda” XIII RABCZAŃSKIE KOLĘDOWANIE

Burmistrz Rabki-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji oraz Parafia św. Teresy zapraszają do udziału w przeglądzie XIII Rabczańskie Kolędowanie „Hej kolęda, kolęda”, który odbędzie się 2 lutego 2024 r. /piątek/  w kościele pw. św. Teresy. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego uczestników, promocja twórczości artystycznej, kultywowanie i popularyzacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Chętni do udziału w przeglądzie mogą zgłaszać się do 26 stycznia. Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: Centrum Kultury, Sportu i Promocji   w Rabce-Zdroju, ul. Chopina 17 lub e-mail:  .

W przeglądzie mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalne, chóry (bez ograniczeń wiekowych), których zgłoszenia dokona instytucja patronująca /szkoła, stowarzyszenie/; każdą instytucję reprezentuje jeden podmiot wykonawczy. Wykonawcy prezentują dwie kolędy lub pastorałki, czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 minut. O kolejności występu decyduje kolejność nadesłania zgłoszenia.

Przystępując do Przeglądu uczestnik wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie wizerunku do celów promocyjnych wydarzenia.

REGULAMIN:

Warunki uczestnictwa:

- organizatorami przeglądu są: Burmistrz Rabki-Zdroju, Proboszcz Parafii św. Teresy oraz Centrum Kultury, Sportu i Promocji   w Rabce-Zdroju

- w przeglądzie mogą wziąć udział soliści i zespoły wokalne, (bez ograniczeń wiekowych),  działające na terenie Gminy Rabka-Zdrój, które zostaną zgłoszone przez instytucję patronującą /szkoła, stowarzyszenie/; każdą instytucję reprezentuje jeden podmiot wykonawczy

-  wykonawcy prezentują dwie dowolnie wybrane kolędy lub pastorałki

-  czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 minut

- kartę zgłoszenia należy przesłać do dnia 26 stycznia 2024 r. na adres: Centrum Kultury, Sportu i Promocji   w Rabce-Zdroju, ul. Chopina 17 lub e-mail: ,

-   o kolejności występu decyduje kolejność nadesłania zgłoszenia

- przystępując do Przeglądu uczestnik wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie wizerunku do celów promocyjnych wydarzenia

-  Rabczańskie Kolędowanie odbędzie się w dniu 02 lutego (piątek) 2024 r. godz. 17.30 po Mszy św. w Kościele św. Teresy ul. Parkowa 9

XIII Rabczańskie Kolędowanie

2024-02-02 do 2024-02-02

XIII Rabczańskie Kolędowanie

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, proboszcz parafii Św. Teresy ks. Dariusz Pacula i Centrum Kultury, Sportu i Promocji  gorąco zapraszają wszystkich rabczan, turystów i kuracjuszy na XIII Rabczańskie Kolędowanie pt. „Hej kolęda, kolęda...”, które odbędzie się w piątek 2 lutego o godzinie 17.30 w kościele św. Teresy przy ul. Parkowej 9.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpią: Scholka Parafialna z Zarytego, CHOCHLIKI wraz z zespołem  z Państwowej Szkoły Muzycznej, Zespół wokalno-instrumentalny ze SP nr 3, Zespoły Regionalne ROBCUSIE i ROBCANIE ze Związku Podhalan, SZAFRANY ze Słonego, Zespół Dziecięcy SZAFRANKI ze Słonego, Zespół  CONSONANS ze SP nr 1, ANNA RABSKA, CHÓR DZIECIĘCY RABKI-ZDROJU, Chór CANTANTES ANGELICUS, Schola św. Teresy z Lusieux, Schola Zelii i Ludwika Martin, Zespół  Domu Pomocy Społecznej z Rabki-Zdroju, Zespół Góralski POWICHER z Rdzawki i Chór ADORAMUS z Rdzawki

Serdecznie zapraszamy.