Wirtualna Rabka

18 lis 2020

Opowieści o rabczańskich szewcach i cholewkarzach

Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju zaprasza w środę 18 listopada  w godz. 15.00-19.00 na opowieści o rabczańskich szewcach i cholewkarzach. W spotkaniu on-line, transmitowanym na Facebooku Muzeum Orkana, udział wezmą: Małgorzata Wójtowicz-Wierzbicka i Natalia Klęsk (Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju). W drugiej części organizatorzy zapraszają na projekcje spotkania-wywiadu "Opowieść o rzemiośle" - "Nie ma dwóch takich samych stóp.. O historii szewstwa i cholewkarstwa". Opowiada Maksym Matejko.

Zapraszamy na opowieść o zręczności, dawnym obuwniczym designie, przeszłości i przyszłości dawnych rzemiosł - szewstwa i cholewkarstwa. Jeśli ciekawi was jak wyglądał niegdyś warsztat szewski, skąd czerpano wzory i jak wyglądała nauka zawodu musicie do nas dołączyć. Opowiemy Wam o dawnych mistrzach, uczniach i tajnikach sztuki wykroju i szycia obuwia. Zaprosimy Was do wnętrza rabczańskich pracowni szewskich, zwiedzicie z nami ekspozycję Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce. To właśnie ta miejscowość jeszcze nie tak dawno była świetnie prosperującym zagłębiem szewskim.

Targowisko Zręczności online
Kreacje. W sieci kultury cz. 2
Środa 18.11.2020, 15.00-19.00

Dofinansowano ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020