Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

14 mar 2017

Badania budynków kamerą termowizyjną

60 termogramów wykonano w ciągu dwóch tygodni kamerą termowizyjną, którą nieodpłatnie badano budynki mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój. Badania termowizyjne rejestrują m.in. wady izolacji termicznej budynku oraz wszelkie mostki i nieszczelności, wpływające na zwiększenie strat ciepła. Dzięki badaniu można dokonać precyzyjnej i kompleksowej oceny izolacji termicznej budynków. Obraz powstały w wyniku przetworzenia przez kamerę termowizyjną zarejestrowanego promieniowania emitowanego przez badany obiekt na kolorową mapę temperatur, to termogram, który odzwierciedla rozkład temperatury powierzchniowej badanego obiektu.
Badania wykonywał Ekodoradca Stanisław Kiersztyn. Będą one kontynuowane, a szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju.

Dodajmy, iż działanie jest realizowane w ramach Projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, którego beneficjentem jest Gmina Rabka-Zdrój.