Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

31 maj 2022

Feeria barw w rabczańskim parku

Ciepła i słoneczna wiosna rozbudziła roślinność w rabczańskim Parku Zdrojowym, który rozkwitł kolorami rododendronów, azalii i różaneczników. W pogodne dni Strefa Słońca urzeka barwami i zapachami, zachęcając do całodziennych spacerów. Przełom maja i czerwca to najlepsza pora do przechadzek – to bowiem czas kwitnienia wielu kwiatów i kwietnych krzewów. Spacer w takich okolicznościach jest prawdziwą przyjemnością. Równie okazale prezentuje się główny deptak w „Strefie słońca” gdzie pracownicy spółdzielni „Dziewięćsił” zasadzili ponad 14.000 sztuk m.in. begonii, aksamitek, żeńszenia meksykańskiego, kanny paciorecznika.

Przypominamy, iż w Parku Zdrojowym dostępne są już wszystkie atrakcje: siłownia, korty tenisowe, skate i trial park, tężnia solankowa, pole do mini golfa, park linowy i miasteczko ruchu drogowego.

2022-05-31-W Parku Zdrojowym zakwitły azalie i różaneczniki

31 maj 2022