Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

12 maj 2022

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu Czyste Powietrze

Gmina Rabka-Zdrój w ramach Programu Czyste Powietrze udziela dotacji w wysokości wynoszącej nawet do 69 tys. zł na wymianę starych kotłów i docieplenie budynków.

Chcąc uzyskać więcej informacji lub skorzystać z oferty programu Czyste Powietrze należy udać się do Gminnego Punktu Konsultacyjnego w budynku Urzędu Miejskiego w Rabce, przy ul. Parkowej 2. Konsultant doradzi wybór odpowiedniej opcji, pomoże skompletować potrzebne dane, ponadto rozliczy wniosek o płatność.

W ramach pracy Gminnego Punktu Konsultacyjnego napisano wnioski na dotację w wysokości 4 029 470 zł.

Program Czyste Powietrze, to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Zasadniczym celem Programu jest walka ze smogiem, a tym samym poprawa wizerunku takich gmin jak Rabka-Zdrój - gmin uzdrowiskowych, w których jakość powietrza i środowiska naturalnego jest priorytetem. Ten cel realizowany jest poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych.

Program adresowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu można uzyskać w trzech poziomach: do 30%, 60% lub 90% kosztów (podstawowy, podwyższony i najwyższy poziom dofinansowania).