Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

06 cze 2024

Kolejne sukcesy rabczańskich lekkoatletów

3xzłoto, 1xbrąz i V miejsce najmłodszych dziewcząt  to dorobek naszych sztafet przywieziony z Festiwalu Sztafet w Olkuszu 4 czerwca 2024roku. Mistrzami województwa zostały 3 sztafety z I LO w Rabce-Zdroju (nauczyciel Wiesław Perucki) w składzie:
4x100m kobiet : Julia Mlekodaj, Izabela Wójciak, Izabela Niezabitowska, Alessandra Sęk.
4x400m kobiet : Karolina Piątkowska, Anna Jajecznica, Roksana Banaś, Oliwia Zubrzycka,
4x400m mężczyzn: Wojciech Gosztyła, Paweł Domałaczny, Bartosz Kowalczyk, Szymon Szelig.

W padającym deszczu i na śliskiej bieżni udowodnili, że są zdecydowanie najlepsi w województwie i  pewnie wygrali wszystkie swoje biegi.

Natomiast w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafecie Olimpijskiej 800/400/200/100m wysokie III miejsce wywalczyły dziewczęta z SP w Ponicach (nauczyciel Piotr Czyszczoń) w składzie: Karolina Pępkowska, Amelia Ponicka, Jung Milena, Świder Lena, Karina Augustyn.

W Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci  V miejsce w sztafecie szwedzkiej zajęły dziewczęta z SP w Ponicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Już niedługo najmłodsze lekkoatletki, rocznik 2013 i młodsze, z SP w Rdzawce i SP1 w Rabce-Zdroju będą reprezentować naszą Gminę na Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w 3-boju LA w Olkuszu

Trzymamy kciuki.