Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

23 mar 2017

Młodzież na medal

W Urzędzie Miejskim w Nowym Targu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięli w nich udział zwycięzcy eliminacji gminnych. Rywalizację na szczeblu powiatowym oceniało jury składzie: st. kpt. Piotr Domalewski - przewodniczący, dh Jan Kuczkowicz -v-ce przewodniczący, mł. bryg. Bartosz Worwa - sekretarz i mł. bryg. Piotr Krygowski - członek. Miło nam poinformować, że znakomicie zaprezentowali się w turnieju reprezentanci naszej gminy, a konkretnie młodzi strażacy z Rdzawki. Krzysztof Szal wygrał rywalizację w kategorii gimnazjalistów, Przemysław Świder nie miał sobie równych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a Piotr Szal zdobył trzecie miejsce w rywalizacji szkół podstawowych. Gratulujemy sukcesu i życzymy podobnych osiągnięć na wyższych szczeblach.

Zwycięzcami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
1. Rafał Jarończyk – Podczerwone – Gmina Czarny Dunajec
2. Patryk Żądło – Rokiciny Podhalańskie – Gmina Raba Wyżna
3. Piotr Szal - Rdzawka - Gmina Rabka-Zdrój

II grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)
1. Krzysztof Szal - Rdzawka - Gmina Rabka-Zdrój
2. Kamil Górercki – Sromowce Niżne – Gmina Czorsztyn
3. Dawid Oleś – Krościenko – Gmina Krościenko

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Przemysław Świder – Rdzawka - Gmina Rabka-Zdrój
2. Izabela Leśnicka – Gmina Szaflary
3. Daniel Jendrusiak – Gmina Łapsze Niżne

Nagrody zwycięzcom wręczyli: Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu – mł. bryg. Mariusz Łaciak, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Targu – dh Jan Kuczkowicz.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych wezmą udział w turnieju organizowanym na szczeblu wojewódzkim. Należy podkreślić, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani nagrodami. Ponadto w trakcie turnieju przeprowadzono pogadankę, której tematem było wypalanie traw.

2017-03-23-Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

23 marzec 2017
kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz