Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

24 cze 2022

Nagrody i stypendia dla najlepszych uczniów

Z udziałem burmistrza Leszka Świdra, radnych Michała Skowrona i Roberta Skipiały, także dyrektorów szkół i przedszkoli, w amfiteatrze odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów wyróżniającym się uczniom rabczańskich szkół podstawowych. Zostali oni nagrodzeni przez samorząd za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz artystyczne, otrzymując Stypendium i Nagrodę Burmistrza Rabki-Zdroju. - Wasze wsparcie, jako rodziców, jest dla nich najcenniejsze, żeby nie powiedzieć najważniejsze – burmistrz Leszek Świder zaczął od podziękowań dla rodziców. - Chcę też podziękować nauczycielom za cały rok pracy. Wiem, że w ciągu roku przychodzą momenty zwątpienia, czy ta praca przynosi efekt, ale jak widać przynosi. Podziękowania padły też pod adresem dyrektora szkoły w Rdzawce oraz jego zespołu, którzy przygotował oprawę uroczystości pod kierunkiem Marii Twaróg. Na koniec podziękował i pogratulował wyróżnionym uczniom. Włodarz miasta podkreślał, że promują gminę, są przykładem dla innych i mobilizują innych do rozwoju i nauki.

W obecności dyrektorów szkół i rodziców, nagrody i stypendia odebrali:

Szkoła Podstawowa Nr 2: Daniel Kaszak, Anna Sławomirska, Sara Stuczko, Zofia Wójcikiewicz, Malwina Wójtowicz

Szkoła Podstawowa Nr 3: Izabela Niezabitowska Szkoła Podstawowa Nr 4: Alicja Kowalczyk, Łukasza Żmudę

Szkoła Podstawowa w Chabówce Anna Bandyk, Martyna Janocha, Piotr Komperda, Kacper Kościelniak, Aleksandra Pędzimąż, Pawwł Potoczak, Franciszek Stolarczyk, Emilia Strzelecka, Robert Wielgus, Remigiusz Wójciak, Hubert Zając.

Szkoła Podstawowa w Rdzawce Emilia Luberda, Aleksandra Stolarczyk.

Nagrody Burmistrza Rabki-Zdroju dla uczniów 8 klas szkoły podstawowej.

Do nagrody Burmistrza zostali wytypowani: Mikołaj Miśkowiec – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rabce-Zdroju, Patryk Janicki – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2, Kamila Pustelnik – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2, Emilia Sarka – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, Julia Słońska - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3, Anna Wójtowicz – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3, Michał Możdżeń – uczeń Szkoły Podstawowej nr 4, Roksana Gacek – uczennica Szkoły Podstawowej w Chabówce, Franciszek Stolarczyk – uczeń Szkoły Podstawowej w Chabówce, Maria Karkula – uczennica Szkoły Podstawowej w Ponicach, Aleksandra Stolarczyk – uczennica Szkoły Podstawowej w Rdzawce.

W roku szkolnym 2021/2021 w ramach projektu Małopolskie Talenty uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w dwóch konkursach edukacyjnych zrealizowanych w Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych przy Szkole Podstawowej nr 2.

Na scenę zaproszono Renatę Chariasz która otrzymała wyróżnienia za przygotowanie wspólnie z uczniami prac z zakresu kompetencji przedmiotowej: Matematyczno-przyrodniczej pod nazwami „Jak zaprojektować nowoczesne osiedle mieszkaniowe?” oraz „Jak urządzić pokój moich marzeń?”. Doceniono również uczennice Igę Mac, która otrzymała wyróżnienie za projekt „Jak zaprojektować nowoczesne osiedle mieszkaniowe?” oraz Martynę Wójtowicz i Kacpra Kościelniaka, którzy otrzymali wyróżnienie za projekt „Jak urządzić pokój moich marzeń?”.

Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół Powicher z Rdzawki, a poczęstunek w postaci ciast przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rdzawce.

2022-06-24-Nagrody i stypendia dla uczniów rabczańskich szkół podstawowych

24 czerwiec 2022