Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

03 cze 2020

Nareszcie! Otwarcie rabczańskiego parku rozrywki dla dzieci już 6 czerwca!

Rok 2020 dał w kość nam wszystkim, ale grupą, która najbardziej ucierpiała z powodu kwarantanny, zdecydowanie są dzieciaki. Tęsknota za kolegami i nauczycielami, zamknięcie w domu na długie tygodnie, natłok obowiązków przez naukę online i ciągnąca się nuda – nawet dla dorosłych byłoby to trudne! Na szczęście powoli wszystko wraca do normy, a maluchy mogą nareszcie wyszaleć się na zewnątrz. Wkrótce do miejsc otwartych dla małych (i dużych) gości dołączy także Park Rozrywki dla Dzieci RABKOLAND. Inauguracja sezonu już w sobotę 6 czerwca!

To oznacza, że – z kilkutygodniowym opóźnieniem – dzieciaki już wkrótce wrócą na ulubione karuzele, a także przetestują nowe atrakcje i place zabaw. Wśród czekających na premierę nowości znajduje się między innymi nowy Latający Autobus, który zastąpił swojego poprzednika – uwielbianego przez dzieci i dorosłych, jednak nieco już wysłużonego. Autobus w nowej odsłonie to jeszcze więcej emocji – od sezonu 2020 odlatuje wyżej niż kiedykolwiek dotąd! Na dzieci czeka także nowy, wykonany z naturalnych elementów plac zabaw: Domki Skałuchów, w których podejrzeć będzie można Skałuchy podczas ich codziennych zadań. Wśród nowych atrakcji znajdują się także Koparki, którymi (po wrzuceniu monety) można przesypywać prawdziwy piasek i żwir!

Sporych zmian doczekała się także gastronomia. Pojawiły się nowe punkty z jedzeniem, a menu w pozostałych przeszło rewolucję. Rabkoland, obserwując wybory gości, stawia na coraz szerszy wybór i zdrowsze opcje. Nie zabraknie oczywiście burgerów, frytek czy gofrów dla tych, którzy łączą wypad do parku rozrywki z dniem rozpusty, jednak fast-food to tylko jedna z kulinarnych możliwości. W Rabkolandzie zjemy więc zupy (w tym bezglutenową i wegańską), makarony, a nawet obiad dnia.

Zmianie uległ także cennik – dzięki sugestiom gości wprowadzono dodatkową kategorię biletów dla „średnich” dzieci. Obecnie maluszki do 90 cm wchodzą za darmo, bilet dla dzieci od 90 do 120 cm kosztuje 39 zł, a dla większych dzieci i dorosłych – 49 zł. Pełny cennik i lista zniżek dostępne są na stronie www.rabkoland.pl Park  w czerwcu będzie czynny tylko w weekendy oraz w cały długi weekend a od 27 czerwca ruszamy codziennie (także w święta i niedziele niehandlowe) od 10:00 do 18:00.

A co z reżimem sanitarnym? Jak zapewnia prezes, Piotr Wiecha, Rabkoland jest całkowicie przygotowany na nowe normy. - Już od dawna, obserwując sytuację w marketach czy galeriach handlowych, zaopatrywaliśmy się we wszelkie środki higieny i szykowaliśmy park na nową rzeczywistość: montowaliśmy pleksi, naklejki wyznaczające odstępy... Muszę przyznać, że byliśmy przygotowani na znacznie większe obostrzenia! Choć z punktu widzenia pracowników trochę się zmieni, na przykład Rabkoland będzie codziennie dezynfekowany - jesteśmy przekonani, że goście nie odczują dużej różnicy w porównaniu z poprzednim sezonem.