Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

01 wrz 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa i jest obowiązkowy - przypomnienie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie przypominam, że od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane są objęte tajemnicą statystyczną.

Podstawą prawną przeprowadzenia badania jest ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1143).

Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Obowiązkową metodą udziału jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktu przygotowanego w Urzędzie Miejskim. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa umożliwiony jest także telefoniczny „Spis na żądanie” - dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 będziecie mogli się Państwo spisać.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi telefonicznie lub bezpośrednio z zachowaniem procedur bezpieczeństwa epidemicznego.

Spiszmy się, bo LICZYMY SIĘ DLA POLSKI!

Gminny Komisarz Spisowy

mgr Leszek Świder