Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

14 sty 2022

"Piękna i bestia" w "Rabciu"

W piątek odbyła się premiera najnowszego przedstawienia Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. W nowym roku rabczański zespół przygotował dla swoich widzów adaptację znanej i lubianej bajki pt. "Piękna i bestia". Premierowy spektakl zgromadził zaproszonych gości i wiernych widzów teatru. Wszystkich obecnych powitał dyrektor placówki Zbigniew Wójciak, zapraszając ich na spektakl. Samorząd miasta i gminy reprezentował na premierze przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron. Półtoragodzinne przedstawienie - piękne kostiumy, scenografia i gra aktorska - zostało ciepło przyjęte przez publiczność, która nagrodziła jego twórców życzliwymi brawami. „Piękna i Bestia” autor – Laurence Boswell, przekład – Klaudyna Rozhin, inscenizacja i reżyseria – Andrzej Rozhin, scenografia – Ewa Kochańska – Gołoś, muzyka – Janusz Grzywacz, teksty piosenek - Jerzy Szpyra, ruch sceniczny – Marzena Biesiadecka, asystent reżysera – Piotr Serafin.

Obsada: Filip Bochenek – Brat, Koń Bestii; Krystyna Kachel –Wróżka – Wiedźma, Biały Koń , Matka; Ewelina Klocek – Siostra II , Pokojówka; Agnieszka Kwiatkowska – Siostra I , Sługa Bestii; Łukasz Łęcki – Bestia – Książę; Urszula Tylek – Piękna; Piotr Serafin – Ojciec; Krystyna Kachel, Filip Bochenek, Ewelina Klocek, Łukasz Łęcki, Agnieszka Kwiatkowska - Dwór Bestii

Dekoracje, kostiumy: Janina Handzel-Karpus; Grażyna Habieda; Piotr Piotrowski; Eliza Wtorkiewicz-Kaleta, dźwięk: Gabriel Gacek, światło: Bogusław Handzel, operator: Piotr Świerczek.

2022-01-14-Premiera w Teatrze Lalek Rabcio - Piękna i Bestia, cz.1

14 styczeń 2022