Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

31 gru 2016

Budżet na rok 2017 przyjęty

Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła budżet miasta i gminy na 2017 rok. Dokument określa źródła przychodów samorządu w przyszłym roku i wydatki na zadania bieżące, administracyjne i inwestycje. Projekt budżetu uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, zyskał też pozytywne opinie właściwych komisji Rady Miejskiej. Dochody budżetu ustalono na poziomie ponad 58 mln zł, natomiast wydatki – 59 mln zł. Wydatki na inwestycje osiągną w 2017 roku kwotę 6,6 miliona złotych. Różnica między dochodami a wydatkami stanowi deficyt w kwocie 871 tys. zł. Kwotę 4,3 mln zł samorząd przeznaczy na spłatę zaciągniętych w latach poprzednich kredytów i pożyczek. W budżecie zostały też zabezpieczone środki na bieżącą działalność Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, podległych mu jednostek oraz na zadania zlecone.

„W budżecie, choć to dopiero początek, już mamy 33 zadania inwestycyjne” - podkreśliła burmistrz Ewa Przybyło, której Rada Miejska powierzyła wykonanie uchwały. „Od roku 2007 co roku gmina Rabka-Zdrój wydaje 10 milionów złotych na inwestycje. Na inwestycje przez ostatnie 10 lat wydaliśmy 100 milionów złotych. W tym kredyty, które zaciągnęliśmy, żeby móc wykonać te zadania wynoszą 22 mln zł” - podkreśliła burmistrz. Jak dodała, dzięki kredytom, które miasto regularnie spłaca, udaje się rozwijać miasto, budując infrastrukturę turystyczną oraz infrastrukturę, która służy mieszkańcom. „Jestem dumna z tego, że dzięki poprzedniemu i obecnemu składowi Rady Miejskiej, udało nam się podnieść wartość majątku gminy o 100 mln przy kredytach w wysokości zaledwie 20 mln zł. Resztę pieniędzy pozyskaliśmy m.in. z Unii Europejskiej, Budżetu Państwa i dochodów własnych. Efektem tego jest to, że Rabka coraz dynamicznie się rozwija, coraz więcej turystów tutaj przyjeżdża i coraz więcej podmiotów lokuje tu swoje biznesy.