Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

22 gru 2020

„Rabka z Rabciem” - Przewodnik po Mieście Dzieci Świata

„Rabka z Rabciem” to nietuzinkowy przewodnik po Mieście Dzieci Świata, stworzony właśnie z myślą o tych, którym zawdzięcza ten chlubny tytuł. W każdym z nas dziecko pozostaje obecne, więc pełne uśmiechu zaproszenie do Rabki-Zdroju kierujemy do wszystkich! Czy do skorzystania z niego skłoni Was sentyment,  czy ciekawość, nie doznacie zawodu. Rabka-Zdrój to brama malowniczych Gorców, łącząca w sobie uzdrowiskową tradycję i możliwości urozmaiconego wypoczynku.

Właśnie to miasto stanie się miejscem wielkiej przygody Rabcia – chłopca, który swoimi narodzinami przed 70 laty zapoczątkował historię miejscowego Teatru Lalek. Dziś sam na nowo wraz z Wami jest gotów odkrywać historię Rabki i poznawać jej atrakcje. Może przy tym liczyć na wsparcie innych bajkowych bohaterów: Płochego Wiewióra, Tężnego Po, Szybkich Zbyszków – podobnie jak i Wy, drodzy goście, zawsze możecie liczyć na serdeczność mieszkańców Naszego miasta!

Zwiedzaniu Rabki-Zdroju z Rabciem nie towarzyszy natłok informacji. Podążając za dziecięcym bohaterem, odwiedzamy kolejne miejsca połączone przygodową fabułą. Obecność teatralnych lalek pośród krajobrazów Rabki i okolic czyni tę wycieczkę prawdziwie bajkową. Śledzenie historii Rabcia zachęca do rekonstrukcji jego trasy, bliższego poznania zaprezentowanych miejsc i – przede wszystkim! – do przeżycia własnej przygody. Ta zaś może wyłonić się niespodziewanie spośród pozornie zwyczajnych spotkań i wydarzeń. A takich okazji w Rabce-Zdroju Wam nie zabraknie!

Projekt zrealizowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju w ramach projektu „Innowacyjna promocja”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Odcinek 1: "Rabcio z Rabki"

Odcinek 2: "W parku zdrojowym"

Odcinek 3: "Na gorczańskim szlaku"

Odcinek 4: "Tropem historii"