Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

12 lut 2024

XI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu

Poznaliśmy program i plakat XI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady, która odbędzie się 27 lutego w Rabce-Zdroju. Organizatorem zmagań, w których uczestniczą seniorzy z uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski, jest Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Marek Szarawarski – pomysłodawca imprezy.

Celem SENIORIADY jest między innymi integracja studentów UTW, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów. Areną sportowej rywalizacji opartej na zasadach ”fair play” są obiekty sportowe, rekreacyjne, kulturalne na terenie miasta i gminy Rabki-Zdroju. Prawo startu mają studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz członkowie innych organizacji i stowarzyszeń zrzeszających seniorów - rocznik 1974 i starsi.

Zawodnicy z podziałem na wiek i płeć wystartują w następujących konkurencjach punktowanych do klasyfikacji zespołowej UTW: biegi narciarskie, slalom gigant, zjazd na dętkach, kręgle curlingowe na lodzie, rzut „śnieżkami do celu”, turniej brydżowy oraz turniej szachowy.

Konkurencja niepunktowana do klasyfikacji zespołowej to Nordic Walking połączony z konkursem wiedzy o Rabce-Zdroju.

Imprezami towarzyszącymi będą: „Biesiada góralska” przy muzyce (restauracja „Victoria”) oraz Nordic Walking Gorczański – w obecności licencjonowanego przewodnika spacer do schroniska i uzyskanie pamiątkowego stempla: „Zdobywca Maciejowej 2024” (852 m n.p.m.)

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Senioriady
Marek Szarawarski