Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

15 gru 2020

Chwila niecodzienna i doniosła

14 grudnia swoje 100. urodziny obchodziła kolejna mieszkanka gminy Rabka-Zdrój - pani Marianna Dziudziek. W związku z pandemią nie było dane spotkać się z nią osobiście, ale przedstawiciele samorządu przekazali jej pocztą kwiatową kosz kwiatów wraz z życzeniami, upominkami i dołączonymi życzeniami od Premiera RP, Wojewody Małopolskiego i burmistrza Leszka Świdra.

"Dzień setnych urodzin w życiu człowieka to chwila niecodzienna i doniosła, której niewielu z nas zapewne będzie miało szansę doświadczyć. Dane Pani było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Jest Pani obserwatorem zmieniającego się świata, jak również świadkiem wielu spektakularnych wydarzeń wpływających na życie każdego z nas. Jubileusz 100 urodzin to także swego rodzaju nagroda za własną dbałość o zdrowie, odpowiedni tryb życia i pogodę ducha. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowym świętem, jest chwilą radości dla Pani, Pani bliskich (...) Życzę aby kolejne lata mijały Pani w atmosferze miłości i wsparcia, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia, spokoju i zdrowia" - napisał w liście do jubilatki burmistrz Rabki-Zdroju.

Marianna Dziudziek (z domu Kwaczała), urodziła się w Wadowicach 14 grudnia 1920 roku. Dzieciństwo i młodość spędziła z pięciorgiem rodzeństwa w rodzinnym domu. W czasie okupacji hitlerowskiej skierowana została do prac przymusowych na terenie okupowanej Polski. Po wojnie podjęła pracę w Bielsku-Białej w przemyśle włókienniczym. W połowie lat pięćdziesiątych wraz z mężem Stanisławem zamieszkała w Rabce. Przez ponad dwadzieścia lat pracowała w PPU Rabka. Dochowała się syna i córki, dwojga wnucząt i trzech prawnuczek. Obecnie mieszka z rodziną.

Fot. Piotr Dziudziek