Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

12 maj 2019

7. Noc Muzeów w Muzeum

Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju oraz współorganizator Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej z Chabówki zapraszają w piątek 17 maja do Starego Kościółka przy ulicy Orkana 2 na 7. Noc Muzeów w klimatach dudziarskich. Wydarzenie to rozpocznie o godz. 17.00  dr Dorota Majerczyk wykładem pt. „Wspomnienie o Ogólnopolskiej Akcji Zbierania Folkloru” oraz pokaz filmu dokumentalnego pt. „Podhalański Dudziarz”, o godz. 18.00 odbędzie się koncert Dudziarzy Podhalańskich. W drugiej części Nocy Muzeów projekcja filmu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. "Muzeum utracone". Będzie się działo! Wstęp symboliczna 1 zł.

17.05.2018 r. (piątek)

W programie 7. Nocy Muzeów:

godz. 17:00

- Wykład pt. „Wspomnienie o Ogólnopolskiej Akcji Zbierania Folkloru” – dr Dorota Majerczyk
- Pokaz filmu dokumentalnego pt. „Podhalański Dudziarz” – instrumentalista, budowniczy – Piotr Majerczyk

Godz. 18.00

- Koncert Dudziarzy Podhalańskich
- Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem
- „Muzeum Utracone” pokaz filmu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Posiady Dudziarzy – siedziba SMKL w Chabówce.

Serdecznie zapraszamy!