Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

13 sty 2017

Informacja turystyczna się sprawdza!

Istniejący w zabytkowym budynku dworca kolejowego PKP przy ul. Orkana w Rabce-Zdroju Punkt Informacji Turystycznej okazał się strzałem w dziesiątkę. Potrzebę jego istnienia potwierdza liczna grupa turystów i osób goszczących w uzdrowisku, które korzystają z pomocy punktu. Dane wskazują na to, iż działalność punktu w 2016 r. była równie efektywna jak w roku 2015 i uwidacznia się tendencja wzrostowa, dotycząca liczby odwiedzających go osób. Przełomowymi miesiącami, mającymi bardzo duży wpływ na wielkość ruchu turystycznego, były lipiec, sierpień i wrzesień. Punkt Informacji odwiedziło przez cały 2016 r. 8079 osób, w tym około 200 turystów zagranicznych, głównie anglojęzycznych. Wspomnieć należy również o licznych zapytaniach drogą e-mailową i telefoniczną. Ponadto PIT obsłużył kilka wycieczek zorganizowanych oraz przyjął w budynku Dworca PKP delegacje miast partnerskich z Anglii, Niemiec i Francji. Turyści odwiedzający punkt informacji najczęściej pytali o mapę Rabki i okolic, miejsca, w które warto się udać i zapoznać z historią Rabki i informacje na temat Gorczańskiego Parku Narodowego. Chętnie odwiedzały PIT rodziny z dziećmi, by zaczerpnąć wiedzy na temat okolicznych atrakcji, organizowanych imprez oraz miejsc przyjaznych dzieciom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szlaki turystyki pieszej na których można aktywnie spędzić czas. W szczycie sezonu było dużo zapytań o bazę noclegową Rabki-Zdroju.