Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

18 lis 2019

Jubileusz „psiej” podkomisji

W Rabce-Zdroju odbyły się obchody 45-lecia działalności Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na zakończenie kilkudniowego szkolenia dla psów ratowniczych, które odbywało się m.in. na poligonie treningowym w Zarytem oraz pokazach sprzętu i ratownictwa m.in. na deptaku miejskim, w sobotę pod wieczór uczestnicy odchodów spotkali się na okolicznościowej akademii w restauracji Zdrojowa. Wszystkich obecnych powitał przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych Jacek Falkenberg. Byli wśród nich m.in. naczelnik GOPR Jacek Dębicki, burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR Marek Ciaś, prezes GP GOPR Maciej Kopytek, goprowcy, opiekunowie psów ratowniczych i twórcy szkolenia psów do akcji ratunkowych.

- Zasługujecie na jedno słowo: Dziękuję. Za to wszystko, co zrobiliście do tej pory – mówił naczelnik GOPR, zaznaczając, że Podkomisja Psów Ratowniczych to najlepsza podkomisja działająca w organizacji. Doceniając sukcesy podkomisji, GOPR dedykował psom ratowniczym swój kalendarz na 2020 rok. - Myślę, że to dowód uznania za waszą pracę, poświęcenie, za wasz trud – dodał Jacek Dębicki.

- Chciałbym przekazać wyrazy uznania i podziękowania dla obecnych i dotychczasowych pracowników za ich zaangażowanie, kreatywność oraz ciężką i odpowiedzialną pracę - powiedział burmistrz Leszek Świder. - Serdecznie gratuluję tak pięknego jubileuszu jakim jest 45-lecie działań psów ratowniczych GOPR. Jestem przekonany, że jubileusz będzie dla państwa doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz wyznaczenia planów na przyszłość.

Okolicznościowa akademia stała się również okazją do podziękowań oraz odznaczeń dla osób najbardziej zasłużonych dla podkomisji. Z okazji jubileuszu przedstawiciele firmy Maxi Zoo, współpracującej z Fundacją GOPR, przekazali - w swoim imieniu i klientów swojej firmy - na rzecz psów ratowniczych czek o wartości 110 tysięcy złotych, pochodzący ze zbiórek i sprzedaży okolicznościowych bransoletek.

2019-11-18-45-lecie działalności Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR

18 listopad 2019