Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

09 wrz 2018

"Koncert wolności" w Rabce-Zdroju

Takiego koncertu mieszkańcy Rabki-Zdroju dawno nie byli świadkami. W niedzielę po południu w amfiteatrze odbył się "Koncert wolności", zorganizowany wspólnie przez samorząd miasta i województwa małopolskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 15.30 małopolskie orkiestry dęte, równolegle w pięciu miastach Małopolski - Muszynie, Wolbromiu, Rabce-Zdroju, Dobczycach i Brzesku - zagrały o tej samej porze pieśni niepodległościowe i patriotyczne. Zaszczyt pełnienia obowiązków gospodarza przypadł też naszemu miastu, w którym o godz. 15 spod pomnika św. Mikołaja pod muszlę wyruszyła parada orkiestr dętych biorących udział w koncercie. Pół godziny później, przy wypełnionym niemal do ostatniego miejsca amfiteatrze, zagrały trąby, trąbki i klarnety. Na inaugurację, zjednoczone pod batutą Jacka Klinowskiego orkiestry, zagrały wspólnie "Piękna nasza Polska cała", a rabczańskie chóry - Cantantes Angelicus i Chór Dziecięcy z Rabki-Zdroju - zaśpiewały tę piękną, XIX-wieczną polską pieśń. Potem orkiestry występowały samodzielnie, po kolei, prezentując repertuar pieśni patriotycznych i niepodległościowych. Pomagała im publiczność, której organizatorzy rozdali śpiewniki i biało czerwone stokrotki - wpięte w klapy dodały koncertowi patriotycznej oprawy. Przed rabczańską publicznością wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna, Orkiestra Dęta OSP z Męciny, Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej,  Orkiestra Dęta OSP z Rabki-Zdroju, Miejska  Orkiestra Dęta z Nowego Targu,  Orkiestra Dęta Echo Podhala z Limanowej, Cantantes Angelicus & Chór Dziecięcy z Rabki-Zdroju, zespół muzyczny Holeviaters i Studio So Beat z Rabki-Zdroju.

2018-09-09-Koncert Wolności w Amfiteatrze

9 wrzesień 2018