Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

29 sty 2019

Opłatek Związku Podhalan

Członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się  w swojej siedzibie przy ulicy Podhalańskiej na tradycyjnym „Opłatku”, żeby podsumować ubiegłoroczną działalność oraz porozmawiać i złożyć sobie życzenia na ten rok. Rozpoczęło się ono od mszy świętej w kościele pw. Św. Marii Magdaleny, której przewodniczył ksiądz Rafał Gudwański, w asyście ks. Jerzego Rybusińskiego, z udziałem członków oddziału, ich rodzin, zaproszonych gości i pocztów sztandarowych z zaprzyjaźnionych oddziałów z Bystrej Podhalańskiej, Skomielnej Białej, Nowego Targu oraz delegacji z Lubomierza. Oprawę muzyczną mszy św. stworzyły zespoły Robcusie i Robcanie, a po nabożeństwie zespoły zaśpiewały kilka kolęd. W nabożeństwie, a potem w spotkaniu w starej szkole, na zaproszenie oddziału wziął udział burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.

W siedzicie oddziału wszystkich przybyłych powitał prezes Edward Żarnowski. Przy tej okazji podziękował również osobom, które wystroiły izbę regionalną na spotkanie oraz przygotowały poczęstunek oraz wszystkim innym zaangażowanym w przygotowania. Słowa podziękowania skierował również do zaproszonych gości, sponsorów, pocztów sztandarowych i grupy kolędniczej. Dziękował wszystkim członkom za zaangażowanie i współpracę.

Głos zabrał również burmistrz Leszek Świder, który życzył wszystkim obecnym zdrowia, spokoju, by żyli wśród ludzi, którzy są im życzliwi, na których można liczyć. - Bardzo się cieszę, że się Państwo spotykacie, bo są tu rzeczy, których nie można znaleźć w Internecie. To piękne, że przekazujecie młodszym pokoleniom tradycję, zwyczaje. Jeżeli my nie tego nie uratujemy, nie przekażemy dalej, to kiedyś nie będzie już do czego wrócić. Jeśli tego nie zrobimy to następne pokolenie nam tego nie wybaczy – podkreślił.

Następnie uczestnicy spotkania połamali się opłatkami, które poświęcił ks. Jerzy Rybusiński i złożyli sobie noworoczne życzenia. Spotkanie zakończyły posiady  i występ zespołu Robcusie, który zaśpiewał kilka kolęd.

2019-01-27-Opłatek Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan

27 styczeń 2019