Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

06 sty 2017

Orszak Trzech Króli

Z kościoła pw. Św. Teresy w Rabce-Zdroju do Amfiteatru Miejskiego przeszedł w piątek 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, doroczny Orszak Trzech Króli. Przemarsz poprzedziła msza święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Dariusz Pacula w asyście trzech księży. W nabożeństwie uczestniczyły dzieci z przedszkola Wołynianka, Loretto i z przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP. Dzieci ubrane w korony i stroje trzech króli złożyły dary ołtarza: mirrę, kadziło i złoto, a także brały udział w czytaniu Liturgii Słowa. Oprawę muzyczną mszy św. stworzyła Muzyka Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan i Schola. W mszy udział wziął wiceburmistrz Robert Wójciak i bardzo liczne grono parafian oraz kuracjuszy i turystów.

Po nabożeństwie rozśpiewany orszak przeszedł ul. Parkową i Chopina do Amfiteatru. Towarzyszyła mu muzyka góralska i Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój. Uczestnikom orszaku organizatorzy rozdali korony, śpiewniki, flagi, balony i naklejki. Pod muszlą głos zabrał ks. proboszcz Pacula. "Przyszliśmy oddać pokłon nowo narodzonemu, Józefowi i Maryi, dziękując za ten wielki dar, że Jezus przyszedł na świat wśród nas" - podkreślił.

W Amfiteatrze wszyscy zgromadzeni obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Gorczański Oddział Związku Podhalan oraz działające przy nim zespoły. Odbyło się też wspólne kolędowanie. Na zakończenie wiceburmistrz podziękował organizatorom za przygotowanie orszaku, a wszystkim obecnym za przybycie. Dodał, że Rabka-Zdrój znalazła się w gronie 220 miast w Polsce biorących udział w Orszaku Trzech Króli.

Organizatorami orszaku byli: Parafia św. Teresy, Burmistrz Rabki-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury i Fundacja Trzech Króli.

2017-01-06-Orszak Trzech Króli

6 styczeń 2017