Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

22 kwi 2024

Posprzątali szlaki wokół Rabki

Chociaż aura nie do końca była przychylna, akcję można uznać za udaną – podsumowali działacze Oddziału PTTK w Rabce-Zdroju. W sobotni poranek grupę, która zebrała się „Pod  Grzybkiem w Parku Zdrojowym, by wspólnie posprzątać szlaki wokół Rabki udało się podzielić na mniejsze „podgrupy".

Do tej pory skupialiśmy się na trasie na Polczakówkę i okolicy wieży widokowej na Królewskiej Górze. Wiemy, że ten rejon będzie za tydzień pod szczególną uwagą organizatorów innej akcji (Ty)dzień Ziemi, dlatego główne siły skupiliśmy na szlaku na Maciejową – mówi Prezes Oddziału Rafał Wójtowicz.

Posprzątane zostały podejścia na górę Krzywoń i na Banię, ale większość sprzątała szlak czerwony. Nie mamy uwag do czystości na tej trasie, jest zadowalająco, zawsze znajdą się miejsca, gdzie naprawdę były „skarby". Wystarczy tylko odejść na bok od głównej ścieżki a w potoku można znaleźć materac, czy worek z odpadami medycznymi. To naprawdę zaskakujące znaleziska w czasach kiedy wszyscy podlegają obowiązkom związanym z gospodarką komunalną. Bardziej spodziewaliśmy się śmieci turystycznych niż worków wywożonych typowo „do lasu". Wydaje się, że to pozytywny przekaz i informacja dla wszystkich, że turyści mają większą świadomość ekologiczną i zabierają swoje śmieci ze sobą.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wspólnie posprzątali z nami kawałek naszej okolicy. Dziękujemy Grupie Podhalańskiej GOPR za zwiezienie śmieci ze szlaków.

Zarząd PTTK Rabka-Zdrój