Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

21 lis 2019

Rabka przyjazna pszczołom

Aż 269 gmin z całej Polski, w tym Rabka-Zdrój, podpisało manifest deklarując podjęcie konkretnych działań na rzecz ochrony pszczół. Uzdrowisko jest członkiem inicjatywy „Gmina Przyjazna Pszczołom”, realizowanej w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. W 2019 roku tytuł „Gminy Przyjaznej Pszczołom” otrzymało o 27% więcej gmin niż w ubiegłym. Na ich terenach zasadzono blisko 450 tys. roślin przyjaznych pszczołom oraz 104 848 krzewów, 28 124 drzew i wysiano 22 776 542 m2 łąk kwietnych. Celem inicjatywy jest inspirowanie lokalnych społeczności do podejmowania długofalowych działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół w Polsce poprzez sadzenie kwiatów bogatych w nektar i pyłek.

Raport III edycja - CZYTAJ

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Raport_Z_Kujawskim_pomagamy.pdf 19-11-21 09:11 2.7MB pobierz plik: Raport_Z_Kujawskim_pomagamy.pdf