Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

17 sty 2017

Rabka wspiera WOŚP

Sporo się działo w Rabce-Zdroju podczas tegorocznego 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Członkowie rabczańskiego sztabu włożyli wiele pracy i serca, żeby przez dwa dni, sobotę i niedzielę, zapełnić program atrakcjami i zachęcić rabczan oraz turystów do hojnych datków. Ale udało się. Finał rozpoczął się już w sobotę. Nad targowicą zawisł w powietrzu potężny, kolorowy balon na gorące powietrze. Kto wrzucił datek do puszki i wsparł tegoroczną zbiórkę, która jest przeznaczona na ratowanie dzieci i pomoc seniorom, mógł w sobotę i niedzielę wsiąść do kosza i unieść się z balonem w powietrze. Dodatkową atrakcją, która czekała przybyłych na targowicę, był pokaz psich sztuczek w wykonaniu psów rasy Border Colli i York, których trenerkami są uczennice Gimnazjum im. św. Rodziny w Rabce-Zdroju – Patrycja i Gosia. Wieczorem organizatorzy finału zaprosili wszystkich chętnych do sali Teatru Lalek „Rabcio” na koncerty. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły zespoły: Awaria, Heart Attack, No Line i Overflow. Koncerty przyjęto dużymi oklaskami. Tego samego wieczoru kinie „Śnieżka” odbyła się noc filmowa. Wyświetlano filmy „Powidoki”, „Po prostu przyjaźń” i „Siedem minut po północy”.

W niedzielę o godz. 7 rano na ulice miasta i okolicy wyruszyło 72 wolontariuszy. Spotkać ich można było niemal wszędzie - koło kościołów, na chodnikach, w parku, w sklepach i na wyciągach narciarskich. Starali się dotrzeć wszędzie tam, gdzie byli ludzie i szansa na zebranie datków na rzecz orkiestry. Także niedziela była dniem pełnym atrakcji. W niedzielne przedpołudnie Finał WOŚP rozpoczął Teatr "Chrząszcz w Trzcinie". Na gościnnych deskach Teatru "Rabcio" przedstawił spektakl dla dzieci "Plum i Bulb czyli problemy z wodą". W programie było m.in. również malowanie orkiestrowego samochodu, turniej szachowy, zajęcia w Fitnesslandzie. Rabczańscy maratończycy Anna Kordeczka i Stanisław Szarawara przebiegli po Rabce dystans 25 km na cześć 25 finału WOŚP.

Wieczorem w kawiarni „Zdrojowa” rozpoczęła się licytacja fantów przekazanych na rzecz WOŚP, podczas której wystąpiły rabczańskie zespoły regionalne Majeranki, Robcusie i kapela góralska z Rabki i Olszówki. Punktualnie o godz. 20 na deptaku rozpoczął się pokaz sztucznych ogni w ramach „Światełka do nieba”. W poniedziałek rabczański sztab poinformował, że zebrał na rzecz WOŚP kwotę 49.276,65 zł.

Wolontariusze pragną podziękować służbom porządkowym, Straży Miejskiej, która pomagała w transporcie wolontariuszy i zebranych środków pieniężnych oraz Policji, która pilnowała bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie organizowane były wydarzenia. Należy też wspomnieć o Stanisławie Myszy, który w dniu finału, jak i na koncercie, wraz z Gabrielem Gackiem dbali o całe nagłośnienie. Szefem rabczańskiego sztabu była w tym roku Aneta Pustelnik.

2017-01-15-25. finał WOŚP w Rabce-Zdroju

15 styczeń 2017