Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

18 sty 2017

Spotkanie noworoczne RUTW

W galerii „Pod Aniołem” Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju na tradycyjnym Spotkaniu Noworocznym zgromadzili się słuchacze i sympatycy Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gośćmi spotkania, którego gospodarzem była w tym roku członkini RUTW Lidia Sołowińska, obecni byli też zaproszeni goście - m.in. ksiądz Józef Kapcia z parafii św. Teresy i radny powiatowy Marek Szarawarski. Spotkanie, już po raz trzeci, rozpoczął występ grupy kolędniczej uniwersytetu powstałej do życia i prowadzonej przez Krystynę Wojdyło. Kolędnicy m.in. z gwiazdą, turoniem, śmiercią, diabłem, aniołem, żydem, Maryją z Józefem i Dzieciątkiem oraz Trzema Królami, przedstawili obecnym tradycyjne obrzędy kolędnicze i zaśpiewali bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki przy akompaniamencie muzyki.

Spotkanie Noworoczne, to - jak podkreśliła wiceprezes Beata Śliwińska - czas na składanie sobie serdecznych życzeń. „Każdemu z Was życzę z osobna, by spełniło się jego najważniejsze jego marzenie, a wszystkim nam razem, zdrowia, dostatku, spokoju i życzliwych ludzi wokół” - winszowała.

Po występie i życzeniach zebrani zasiedli do poczęstunku, a spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.