Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

22 sty 2019

Sprawozdanie Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju za 2018 rok

Rok 2018 był dla Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju pracowity. Straż kolejny raz udowodniła, że jest służbą potrzebną, wielozadaniową i skuteczną. Według raportu komendanta Straży Miejskiej Kazimierza Zapały, w ub.r. formacja ta w głównej mierze zajmowała się reagowaniem za liczne interwencje ze strony mieszkańców, przeprowadzała kontrole związane z gospodarką odpadami i brała udział w różnego rodzaju akcjach czy wspólnych patrolach z innymi służbami. W  roku  2018 Straż  Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła 935 zgłoszeń od mieszkańców. Zgłoszenia dotyczyły: zakłócenia porządku publicznego i spokoju - 94, zagrożeń w ruchu drogowym – 202,  ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 348, zagrożenia życia i zdrowia – 7,  zagrożeń pożarowych (katastrof) – 2,  awarii technicznych – 1,  zwierząt – 120, pozostałe zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa i porządku – 161.

Przeprowadzono  348  kontroli  posesji pod kątem gospodarki odpadami, oraz spalania opału w piecach w domach jednorodzinnych. Zabezpieczenie i ochrona miejsc imprez patriotycznych, regionalnych, religijnych , itp. – 40. Osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych lub w innych w których jest zabronione spożywanie napojów alkoholowych, doprowadzone do izby wytrzeźwień lub do miejsca zamieszkania – 94.

Udział w akcjach: Bezpieczna droga do szkoły, Znicz, bezpieczne ferie zimowe, działania priorytetowe wskazane z mapy zagrożeń.

Współpraca ze szkołami: Szkoła bez przemocy, Szkoła promująca bezpieczeństwo, Mundurowy Dzień Dziecka.

Wizje lokalne w terenie  z wydziałami Urzędu Miejskiego – 108. Nadzorowanie osób skierowanych do prac społeczno-użytecznych przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, współpraca z kuratorami w sprawach karnych ds. dorosłych. Konwojowanie dokumentów, wartości pieniężnych Urzędu miejskiego w Rabce-Zdroju - 278. Kontrolowanie miejsc płatnego parkowania celem wyegzekwowania opłat z parkometrów. W sprawie zwierząt pozostających bez opieki podjęto 75 interwencji, z tego kilka przekazano do schroniska, pozostałym znaleziona nowego właściciela lub zwierzaka zwrócono właścicielowi.

W zakresie ochrony zwierząt kontynuowana jest współpraca z kołami łowczymi Knieja oraz Bór jak również z inspekcją weterynarii oraz lekarzem weterynarii w Rabce-Zdroju.

Za stwierdzone naruszenie przepisów nałożono 59 grzywien na kwotę 14 550, 00 zł. Usunięto wszystkie reklamy z ul. Jana Pawła II i ul. Orkana z terenów będących w zarządzie Urzędu Miejskiego w Rabce – Zdroju, nie posiadające zgody na zajęcie przestrzeni miejskiej.

Stosunkowo niewielka, bo zaledwie pięcioosobowa jednostka dowodzona przez komendanta Kazimierza Zapałę, na brak zajęć nie narzeka i kolejny rok z rzędu udowodniła swoją przydatność i ofiarną służbę na rzecz gminy i jej mieszkańców.

Szczegółowy zakres działań prezentuje sprawozdanie wg. Wytycznych MSW – POBIERZ

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SM ZA ROK 2018.docx 19-01-22 11:53 36.84KB pobierz plik: SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SM ZA ROK 2018.docx