Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

28 sty 2019

Szafrany zaśpiewały dla rabczan

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju odbył się koncert chóru Szafrany ze Słonego. Koncert składał się z dwóch części. Podczas pierwszej chór wykonał znane kolędy i pastorałki, również te charakterystyczne dla Ziemi Gorczańskiej. W drugiej części można było usłyszeć z kolei piosenki biesiadne. Z chórem wystąpił zespół rodziny Krzysztofiaków. Licznie zebrana publiczność gromkimi brawami nagradzała każdy utwór, a chór bisował dwukrotnie. Przybyłych na koncert mieszkańców powitał w imieniu chóru Jakub Rusiecki. Wśród publiczności zasiedli burmistrz Leszek Świder, ks. Józef Kapcia i ksiądz proboszcz Dariusz Pacula. - Nie ma lepszej rzeczy niż to, że się człowiek spotka z drugim człowiekiem - podkreślał burmistrz, gratulując przedstawicielom chóru i mieszkańcom Słonego tego spotkania z kolędą i ze śpiewem. Zapowiedział też, że miasto będzie wspierać tego typu działania, które łączą mieszkańców. - To że chcecie przyjść, spotykać się, występować, to jest najpiękniejsze - dodał.

Miłym akcentem, który zakończył koncert, były podziękowania od chóru dla kierownika chóru Jakuba Rusieckiego i wspólnie odśpiewane "Sto lat" z okazji urodzin, które tego dnia obchodził.