Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

22 lis 2018

Uczcili 100-lecie zakończenia I wojny światowej

W czerwcu br. w Château-Gontier, podczas Konferencji Miast Partnerskich, postanowiono, iż reprezentacje miast partnerskich powinny wspólnie uczcić 100-lecie zakończenia I wojny światowej.

Z tej okazji delegacje udały się do miast partnerskich. Gminę Rabka-Zdrój reprezentowały delegacje w składzie nauczyciel-uczeń. Do Frome (Wielka Brytania) udały się Pani Magdalena Kramarczyk i Julia Zając ze Szkoły Podstawowej w Chabówce. Natomiast w Château-Gontier (Francja) reprezentantami naszej gminy byli Pan Wojciech Zajic i Julia Filas ze Szkoły Podstawowej w Ponicach.

Jednocześnie, wiceburmistrzowie Château-Gontier (Francja) – Patrice Houtin z Azé i Jöel Raimbault z Saint Fort oraz radny Rolf Kirchbaum z małżonką i Helge Roll z Murrhardt (Niemcy), przyjechali do Rabki-Zdroju na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.