Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

13 lut 2019

V Sesja Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju informuje, że 21 lutego 2019r. /czwartek/ o godz. 15:00 w Urzędzie Miejskim w Rabce – Zdroju przy ul. Parkowej 2 (Sala Obrad) odbędzie się V Sesja Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

Porządek obrad:
1.    Otwarcie V sesji VIII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.
2.    Przyjęcie protokołu z IV sesji VIII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.
3.    Wręczenie zaświadczenia o wyborze radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, które odbyły się 10 lutego 2019 r. oraz złożenie ślubowania przez radnego.
4.    Wręczenie zaświadczeń sołtysom oraz członkom rad sołeckich sołectw: Chabówka, Ponice, Rdzawka  wybranych w wyborach 10 lutego 2019 r.
5.    Sprawozdanie Burmistrza Rabki – Zdroju z działalności międzysesyjnej.
6.    Podjęcie uchwał na wniosek Burmistrza Rabki – Zdroju:
1)    w sprawie: przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rabka – Zdrój,
2)    w sprawie: szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
3)    w sprawie: zmiany Uchwały Nr XIV/96/15 Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 28 października 2015r. w sprawie opłaty od posiadania psów,
4)    w sprawie: określenia inkasentów oraz wysokości wynagrodzenia za inkaso należności pieniężnych od osób fizycznych z tytułu podatku leśnego, podatku rolnego, podatku od nieruchomości,
5)    w sprawie: zmian w budżecie Gminy na rok 2019,
6)    w sprawie: zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Rabka – Zdrój na lata 2019 – 2027.
7.    Podjęcie uchwały na wniosek Przewodniczącego Rady Miejskiej w sprawie: powołania doraźnej Komisji Statutowej.
8.    Poinformowanie o  pismach skierowanych do Rady Miejskiej.
9.    Interpelacje i wnioski radnych.
10.    Zamknięcie sesji.

- do udziału w której serdecznie zaprasza

Przewodniczący  Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju

mgr Józef Michał Skowron