Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

04 cze 2019

XXVIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej

W Rabce-Zdroju, w ramach obchodów Dnia Dziecka, odbył się XXVIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Festiwal miał swój początek pod pomnikiem św. Mikołaja gdzie odbyła się sesja zdjęciowa. Następnie barwny korowód przemaszerował pod rabczański amfiteatr. Ze śpiewem na ustach i w pięknych strojach (byli m.in. kowboje, księżniczki, wróżki), z  grupą mażoretek z Naprawy, uczestnicy szli ulicami miasta wzbudzając uśmiech i sympatię wśród mieszkańców i turystów.

Pod muszlą festiwal otworzył burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder. - Każdy dzień powinien być dniem dziecka, bo im lepsze dzieciństwo i młodość, tym lepsze dorosłe życie. Wierzę, że wasi rodzice, nauczyciele i wychowawcy robią wszystko, żebyście jak najlepiej wykorzystali swój czas, czego pożytecznego nauczyli, by się to wam później przydało w dorosłym życiu – mówił burmistrz do zebranych, składając dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Wspólnie z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanną Lelek, burmistrz wręczył przedszkolakom dyplomy za udział w festiwalu i koszyk słodyczy. W festiwalu wzięło udział dwanaście przedszkoli publicznych i prywatnych z terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój, w tym klasy zerowe.

Festiwal prowadziła niezawodna i lubiana przez dzieci Magdalena Drzyzga, dyrektor przedszkola w Chabówce.  W tym roku gościnie wystąpiły przedszkolaki z Katowic, które odpoczywają w Rabce na zielonej szkole.

Na scenie wystąpiły dzieci z rabczańskich przedszkoli:

1. Przedszkole LORETTO

2. Punkt Przedszkolny SP w Ponicach

3. Niepubliczne Przedszkole Językowe „Baby Land”

1.  Klasa 0 SP nr 2

5. Oddział 0 SP nr 4

6. Punkt Przedszkolny SP nr 4

7. Niepubliczne Przedszkole Językowe Happy Teddy Misie i Niedźwiadki

8. Przedszkole w Chabówce

9. Przedszkole Miejskie nr 1

10. Zespół Przedszkoli Przedszkole Jagielonka

11. Przedszkole nr 2

12. Oddział Przedszkolny 0 SP nr 1

Gość specjalny Festiwalu - Przedszkole nr 85 z Katowic.

2019-06-03-28. Festiwal Piosenki Przedszkolnej - cz.1

3 czerwiec 2019