Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

18 sty 2019

„Zaśpiewajmy Jezusowi”

W świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie kolędowe z chórem Cantabile pt. „Zaśpiewajmy Jezusowi”, zorganizowane przez Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku. Chór pod dyrekcją Zofii Zborek wykonał 14 kolęd i pastorałek, w tym podhalańskich, z różnych epok. W koncercie udział wziął burmistrz Leszek Świder i przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skowron. Koncert prowadziła Beata Śliwińska. - Św. Jan Paweł II mówił, że kolędy polskie to nasz skarb narodowy, który trzeba pielęgnować, przechowywać, chronić przed zapomnieniem, bo w kolędach zamknięta jest historia polskiego katolicyzmu – przypomniała wiceprezes Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rabczański chór ma swoim repertuarze aż 60 kolęd i pastorałek, również tych najstarszych, mało znanych i popularnych, dbając o to, by nie odeszły w zapomnienie. W drugiej części spotkania chór zaprosił do wspólnego kolędowania zgromadzoną publiczność.