1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
Strona główna Banery Czyste powietrze Dofinansowanie na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w Gminie Rabka-Zdrój

Dofinansowanie na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w Gminie Rabka-Zdrój

172 instalacje prosumenckie wykorzystujące odnawialne źródła energii powstaną w Gminie Rabka-Zdrój. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił listę projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPMP.04.01.01-IZ.00-12-082/17 w ramach Działania 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii Poddziałania 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W gronie czterech projektów wybranych do dofinansowania, znalazł się również projekt „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”. Łączna wartość projektu, którego liderem jest Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa, to prawie ponad 110 milionów złotych. Za tę kwotę możliwe będzie dofinansowanie budowy instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii takich jak: kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. To rekordowe dofinansowanie, największe z wszystkich wybranych projektów. Sukces jest tym większy, że w ramach konkursu złożone zostało aż 57 wniosków o dofinansowanie projektów na łączną kwotę ponad 335 milionów złotych.

Projekt "Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski" realizowany będzie w 35 gminach województwa małopolskiego, w tym przez Gminę Rabka-Zdrój.