1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
Strona główna Banery Czyste powietrze Prawie 3 mln zl na ochronę powietrza

Prawie 3 mln zł na ochronę powietrza

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął dwie uchwały w sprawie projektów pozytywnie ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach konkursów na działania z zakresu obniżenia poziomu niskiej emisji. Miło nam poinformować, że na liście tej znalazły się dwa projekty zgłoszone przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju. Pierwszy nosi nazwę "Likwidacja niskiej emisji na terenie Gminy Rabki-Zdroju poprzez wymianę źródeł ciepła na paliwa stałe". Samorząd otrzymał na ten cel ponad 1,5 mln zł dofinansowania. Drugi pozytywnie oceniony projekt to "Likwidacja niskiej emisji na terenie Gminy Rabki-Zdroju poprzez wymianę źródeł ciepła na gazowe", a przyznana dotacja sięga 1,4 mln zł. W obu przypadkach dotacje są skierowane do mieszkańców miasta i gminy Rabka-Zdrój.

1.     Gazówka, Poddziałanie 4.4.2 – Wymiana kotłów opalanych paliwem stałym na kotły gazowe: Zaplanowana ilość kotłów do wymiany: 100, Wysokość dofinansowania Wniosku 1 399 999,53 zł. Maksymalne dofinansowanie dla mieszkańca do 8.000,00 zł do kotła, do 6.000,00 do instalacji.
2.     Paliwa stałe, Poddziałanie 4.4.3 - Wymiana kotłów opalanych paliwem stałym na kotły na paliwa stałe: Zaplanowana ilość kotłów do wymiany: 171, Wysokość dofinansowania Wniosku 1 538 847,19 zł. Maksymalne dofinansowanie dla mieszkańca do 8.000,00 zł do kotła, do 1.000,00 do instalacji.
3.     Łączna ilość kotłów do wymiany w obu działaniach, 271, łączna kwota dofinansowania: 2.938.846,72 zł
4.     Dopłaty do kW:

a)  550 zł/kW dla zapotrzebowania do 10 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w Audycie energetycznym,
b)  500 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 10 kW do 15 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w Audycie energetycznym,
c)   450 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 15 kW do 20 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w Audycie energetycznym,
d)  400 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 20 kW mocy wyznaczonej w Audycie energetycznym.