1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
Strona główna Banery Czyste powietrze Skorzystaj z programu Czyste powietrze

Skorzystaj z programu „Czyste powietrze”

Burmistrz Rabki-Zdroju informuje, że gmina Rabka-Zdrój przystąpiła do rządowego programu Czyste Powietrze. Spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi programem odbędzie się w kinie Śnieżka w dniu 15 października o godzinie 18.00. Czyste Powietrze, to program, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program daje możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Ponadto Burmistrz Rabki-Zdroju informuje, że w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, od dnia 16 października będzie wyznaczony pracownik do pomocy mieszkańcom przy składaniu wniosków o uzyskanie dofinansowania.

Więcej o programie  "Czyste powietrze" TUTAJ