02 mar 2017

10 lat rozwoju gminy Rabka-Zdrój

Przez ostatnią dekadę nasza gmina bardzo się zmieniła. Metamorfozę widać gołym okiem. Turyści odwiedzający nasze miasto, kuracjusze oraz sami mieszkańcy mówią, że to zmiany na lepsze. Poprawił się stan dróg na terenie miasta i gminy, przybyło atrakcji turystycznych czy obiektów sportowych. Gmina wypiękniała i żyje się w niej wygodniej. Na budowę i remonty dróg, mostów i chodników samorząd wydał w ostatnim dziesięcioleciu 57,1 miliona złotych, na infrastrukturę uzdrowiskową 26,5 mln zł, na inwestycje w sołectwach 16,5 mln zł, a na obiekty sportowe 9,4 mln zł. Do najbardziej spektakularnych inwestycji można zaliczyć rewitalizację Parku Zdrojowego, przebudowę amfiteatru, remont kina i dworca PKP czy budowę infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w sołectwach. To wszystko, co udało się dokonać w ostatnich dziesięciu latach oraz plany na przyszłość pokazuje okolicznościowy folder wydany przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju „10 lat rozwoju gminy Rabka-Zdrój". "Z prawdziwą satysfakcją oddajemy w Państwa ręce niezwykły folder, który jest podsumowaniem ogromnych zmian, jakie dzięki funduszom unijnym, dotacjom oraz dochodom własnym dokonały się w ostatnich latach w naszej gminie. Zapraszamy do bliższego zapoznania się ze zrealizowanymi projektami, których głównym celem było służenie mieszkańcom, turystom i kuracjuszom. Cieszmy się razem, że możemy mieszkań i żyć w najpiękniejszym zakątku południowej Polski, z dumą prezentujmy wspólne osiągnięcia i odważnie spoglądajmy w przyszłość - z wyrazami szacunku Ewa Przybyło, burmistrz Rabki-Zdroju”.