06 maj 2024

Gminne Obchody Dnia Strażaka

Sołectwo Ponice było w tym roku gospodarzem Gminnych Obchodów Dnia Strażaka.  W sobotę 4 maja pod miejscową remizą OSP spotkali się strażacy z całej gminy Rabka-Zdrój, wraz z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele w Ponicach z udziałem Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój i pocztów sztandarowych OSP Rdzawka, Ponice, Chabówka. Wśród gości obecni na uroczystościach byli m.in. burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder , bryg. Jacek Fic – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Jacek Klinowski, radni miejscy. Nabożeństwo odprawili trzej księża: ks. Jan Bukowiec, ks. Krzysztof Zabłocki i ks. Paweł Skowron.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości przemaszerowali w pochodzie pod remizę OSP w Ponicach. Tu wszystkich obecnych powitał prezes jednostki dh Paweł Kościelniak.

- Z okazji Dnia Strażaka chciałbym złożyć wszystkim strażakom najserdeczniejsze życzenia, zdrowia błogosławieństwa Bożego, tyle wyjazdów, ile powrotów - mówił i życzył wszystkim obecnym strażakom burmistrz Leszek Świder.

Gratulacje składali też strażakom dowódca JR-G w Rabce-Zdroju bryg. Jacek Fic oraz dh Jacek Klinowski. Po przemówieniach strażacy zaprosili wszystkich gości na poczęstunek. Żony i matki strażaków przekazały na ręce prezesa dh. Kościelniaka obraz z wizerunkiem św. Floriana, który poświecił ks. Jan Bukowiec.

2024-05-04-Obchody Dnia Strażaka w Ponicach

5 maj 2024