12 mar 2017
Jerzy Kolecki z obrazem z 1950 roku

Anioły Jerzego Koleckiego mają 15 lat

10 marca w Ciężkowicach, rodzinnym mieście Jerzego Koleckiego – Honorowego Obywatela Rabki i autora herbu Rabki-Zdrój - odbył się wernisaż wystawy cyklu Jego obrazów "Spotkanie z Aniołami". Pierwszy z cyklu, "Anioł burzy" powstał 15 lat temu, w 2002 roku, a inspiracją była wiosenna burza, która przeszła nad Rabką. W ciągu 2 lat powstało kolejnych 26 obrazów i na "Spotkanie z Aniołami" autor po raz pierwszy zaprosił do Galerii „Pod Aniołem” w sierpniu 2004 roku. Od tego czasu Anioły Koleckiego wędrują nie tylko po Polsce i zatrzymały się już 35 razy, w tym m.in. w nowohuckiej „Arce”, w Krypcie Zasłużonych „Na Skałce”, w "Domu Polonii" W Budapeszcie, na zamku „Dunajec” w Niedzicy, w Bornhofen /Niemcy/, a ostatnio, od grudnia 2016 do lutego br. w Konsulacie Węgier w Krakowie. Zebranych w Centrum Kultury powitał gospodarz, dyrektor Wojciech Sanek, a sylwetkę pana Jerzego przedstawiły żona - Cecylia Kolecka oraz córka, Teresa Kolecka-Hordziej. W wernisażu uczestniczyło liczne grono mieszkańców, a wśród nich burmistrz Ciężkowic pan Zbigniew Jurkiewicz.

zdjęcia - Piotr Kolecki

- od lewej burmistrz Ciężkowic pan Zbigniew Jurkiewicz, dyrektor Wojciech Sanek i Teresa Kolecka-Hordziej

- córka, Teresa Kolecka-Hordziej i żona Cecylia Kolecka

- dyrektor Wojciech Sanek z własną kopią obrazu pana Jerzego, widokiem na Ciężkowice