19 lip 2018

Beskidzkie Rytmy i Smaki w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój znalazła się wśród gospodarzy tegorocznego VI Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, który zagości w naszym mieście 29 lipca. Tego dnia w godz.16.00 – 20.00  w amfiteatrze odbywać się będą koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna. Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne, konkurs na potrawę i produkt regionalny  pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan i Zagórzan. Organizatorem festiwalu jest Forum Gmin Beskidu Wyspowego przy współpracy z Urzędem Miejskim w Rabce-Zdroju. Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy.  Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.