20 gru 2023

Betlejemskie Światło Pokoju w rabczańskim urzędzie

Burmistrz Leszek Świder i przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Piotr Żółtek odebrali od harcerzy tradycyjne Betlejemskie Światło Pokoju. Przedstawiciele Hufca ZHP Podhalańskiego z komendantem phm. Łukaszem Kowalczykiem i delegacjami 7 PDW "Viatores", 1 WDH im. Danuty Siedzikówny Inki oraz Kręgu Seniora, gościli w środę na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Przynieśli ze sobą i przekazali samorządowcom Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przekazywana jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”. Ogień pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego, co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Niosąc lampiony ze światłem harcerze dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Światło jest znakiem pokoju, poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami. Phm. Łukasz Kowalczyk złożył radnym i urzędnikom życzenia zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego 2024 roku. Jacek Niziołek wręczył burmistrzowi i urzędnikom upominki, wśród nich woskowy ul, aby Rabce „mleka i miodu nie brakło”.