13 wrz 2023

Budimex zamyka ul. Zakopiańską od Janosika w kierunku Chabówki

Firma Budimex, która zajmuje się przebudową linii kolejowej na terenie miasta, poinformowała, że w przyszłym tygodniu (19 września) zamknie na około rok ul. Zakopiańską na odcinku od skrzyżowania koło Janosika aż za sklep Azja. Wzdłuż tego kilkusetmetrowego odcinka ulica powstała nowa droga, na którą zostanie przeniesiony ruch samochodowy, a do m.in. Biedronki czy Taniego zostaną udostępnione tymczasowe dojazdy.

"Przełożenie ruchu samochodowego i pieszego na objazd tymczasowy (na poniższym schemacie kolor żółty) podyktowane jest koniecznością wykonania licznych robót budowlanych na tym odcinku. Obecny ślad ulicy Zakopiańskiej zostanie zamknięty natomiast dostęp do lokali działalności gospodarczej i posesji prywatnych będzie zapewniony przez dojazdy tymczasowe. Ruch będzie prowadzony na podstawie uzgodnionej i zatwierdzonej dokumentacji czasowej organizacji ruchu. Spodziewany czas utrudnień to około 12 m-cy" - informuje w komunikacie Budimex.