1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Burze!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
26 kwi 2024

Budowa ruszyła

Rozpoczęła się budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w którym powstaną mieszkania na wynajem o umiarkowanym czynszu. Wykonawca wykonał już wykop i rozpoczął zbrojenie fundamentów, na których stanie budynek. Inwestycja realizowana jest przez spółkę SIM Małopolska tworzoną przez 16 małopolskich gmin (m.in. Rabka-Zdrój) oraz Krajowy Zasób Nieruchomości, a finansowana jest z publicznych pieniędzy. W ramach zadania powstanie budynek wielorodzinny, w którym zaprojektowano 56 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu. Lokale będą wykonane w standardzie wykończeniowym. Budynek będzie posiadał również lokale dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wyposażony w dźwig osobowy oraz komórki lokatorskie. Przy budynku wykonany zostanie parking, a teren przylegający będzie zagospodarowany.