• Znaleziono 6766 wiadomości.

• II Rabczańskie Lato Kabaretowe 02

II Rabczańskie Lato Kabaretowe

Co może powstać z połączenia kilkugodzinnej dawki żartu z uzdrowiskiem ? Oczywiście TERAPIA ŚMIECHEM! Już w lipcu Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju i Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA organizują drugą edycję RABCZAŃSKIEGO LATA KABARETOWEGO

• Podhale Tour 2017 02

Podhale Tour 2017

Niecałe dwa tygodnie zostały do inauguracji Podhale Tour, czyli Kolarskiego Pucharu Podhala, który kolejny rok z rzędu gościł będzie również w Rabce-Zdroju. W niedzielę 14 maja we Wróblówce odbędzie się pierwszy etap – wyścig ze startu wspólnego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec.

• Niespodzianka z Rabki-Zdroju 01

Niespodzianka z Rabki-Zdroju

28-letni Łukasz Kapłon, szerzej nieznany biegacz z Rabki-Zdroju, okazał się najlepszym Polakiem w tegorocznym 16. PZU Cracovia Maraton, który rozegrano 30 kwietnia na ulicach Krakowa. Pierwsze pięć miejsc zdobyli zawodnicy z Kenii, następne dwa Etiopczycy, a ósme Polak - Łukasz Kapłon

• Gminne Obchody Dnia Strażaka 01

Gminne Obchody Dnia Strażaka

Sołectwo Rdzawka było w tym roku gospodarzem Gminnych Obchodów Dnia Strażaka. W uroczystościach ku czci patrona św. Floriana wzięli udział przedstawiciele wszystkich gminnych jednostek: OSP Chabówka, Ponice, Rdzawka oraz Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój, która przygotowała oprawę muzyczną uroczystości.

• Sukces Triolek na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pi 01

Sukces Triolek na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej

W tegorocznym XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej kolejny raz najlepsi okazali się wokaliści Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ, pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan.