1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 174 - Upał!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
  • Znaleziono 6735 wiadomości.

• Opłatek w "Teresce" 20

Opłatek w "Teresce"

W poniedziałek w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w willi „Tereska” w Rabce-Zdroju odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Przybyłych na spotkanie zaproszonych gości powitała siostra Irmina Landowska.

• "Country, Szanty i Górale" w Rabce-Zdroju 19

"Country, Szanty i Górale" w Rabce-Zdroju

W sobotę na terenie gminy Rabka-Zdrój gościła ekipa telewizyjna programu "Country, Szanty i Górale". Jego pomysłodawcą, producentem i reżyserem jest Marek Żmudzki. Ekipa gościła w domu regionalisty i wybitnego muzyka góralskiego Piotra Majerczyka w Chabówce oraz w restauracji "Siwy Dym" na Zaborni, którą współprowadzi.

• Beskid Wyspowy w oku kamery 18

Beskid Wyspowy w oku kamery

zostały kamery internetowe. Dzięki temu, bieżące warunki na szlakach, będzie można sprawdzić jeszcze łatwiej. "Nie poprzestawajcie jednak na wirtualnych wizytach na Luboniu, gdyż żaden obraz nie zastąpi widoku sprzed schroniska, oglądanego na własne oczy... :)" – zachęca gospodarz schroniska PTTK na Luboniu Wielkim Krzysztof Knofliczek.

• Rabka-Zdrój na Szlaku Uzdrowisk 17

Rabka-Zdrój na Szlaku Uzdrowisk

Ruszył projekt pn. "Szlakiem Uzdrowisk" organizowany w ramach obchodów 25-lecia Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP. W jego ramach, w portalu www.poznajpolske.onet.pl, ukazał się artykuł pt. "Polskie uzdrowiska zimą rozgrzewają ciało i duszę". W gronie uzdrowisk, o których w nim mowa, znalazła się Rabka-Zdrój. Czytamy w nim m.in., że "Rabka-Zdrój zaprasza przez cały rok, oferując znakomite warunki do leczenia

• Digitalizacja archiwum Zofii Rydet 16

Digitalizacja archiwum Zofii Rydet

Rabka, Olszówka, Skomielna Biała, Rdzawka, Chabówka, Nowy Targ i wiele innych miejscowości na Podhalu zostało uwiecznione na zdjęciach Zofii Rydet kilkadziesiąt lat temu. To m.in. portrety, pejzaże i widoki, sceny rodzajowe, dokumentacje uroczystości czy lubiane przez artystkę detale przyrody.